menu

Dřevodekory v interiéru

Nepodceňujte míchání oblíbených dřevodekorů v interieru. Ačkoliv dekor dřeva je krásný a prakticky každý kus nábytku a vybavení si v něm můžete koupit, míchání dřevodekorů se Vám může vymstít! Na trhu je nesčetně dřevodekorů a barevných variant a sladit vše v harmonický celek, bývá někdy tvrdý oříšek i pro odborníka.

Wooden-Design-Ideas-Modern-Interior-Decorating-Apartment-With-Natural-And-Warm-Materials-2
Dřevěné dekory jsou v interiérech stálicí, jehož design působí útulným dojmem a určitě nikdy nevyjde z módy. Uspokojí valnou většinu potenciálních klientů o nové bydlení, a na to většina developerů při zařizování základního vybavení novostaveb sází. I když zvolí kvalitnější materiály, jen málo který začne „ladit“ interiéry od základního vybavení, jako jsou podlahy, dveře, okna či kuchyňské linky. Pokud se majitelé nového bytu z různých důvodů nedostanou k počátečnímu výběru tohoto vybavení, mohou narazit na různé dřevodekory, ke kterým bohužel často přibudou ještě další, v podobě nábytku a jiných doplňků. Pokud nechtějí měnit vzhled, je třeba při zařizování dalšího vybavení již stávající materiály zohlednit.

 

Máme-li například na podlaze imitaci dubu a veškeré dveře z lamina v designu tmavého ořechu, musíme si pečlivě rozmyslet, jaký dekor a barvy požijeme ve vybavení. Nic nezkazíme neutrálními barevnými odstíny jako je šedá, bílá a béžová. K dubu se obecně skvěle vyjímá šedá (např. betonová stěrka) a bílá (pro kontrast zvolíme vysoký lesk), tmavý ořech se od světlých odstínů odrazí, a tím ho skvěle zvýrazníme. Chceme-li další nábytek, tentokrát z masivu či dýhy, volíme již zastoupené dekory dubu či ořechu. Nejlépe vybíráme jeden z nich. V jedné místnosti více jak dva dekory dřeva používáme jen s velkou opatrností.

Tápete-li, svěřte Váš problém nám, odborníkům. Naše rady Vám mohu ušetřit neuváženou investici i čas.

10_wippro_3

Místo klasických materiálů, se kterými pracují truhláři, můžeme použít v interiéru sklo, jehož možnosti a využití je neomezené.  Z důvtipem a lehkostí tak vyřešíme problém s dalším vybavením interiéru.

Do skla můžeme zalaminovat jakýkoliv materiál od vytisknuté fotografie, různé obrázky, přes látku, a sušené rostliny. Možností je neomezeně, záleží na f
antazii každého z nás. Sklo je možné použít jako obklad za kuchyňskou linku, na skleněné stěny, celoskleněné dveře a další. Na těchto plochách mohou být i různé dekory, které se v přírodě vyskytují a váš interiér tak může nést zcela přírodní charakter, aniž bychom použily další druhy dřevodekorů.

0 Comments