menu

Černá v interiéru

Nebojte se černé barvy v interiéru

Zdroj: Blanka Müller

Zdroj: Blanka Müller

 

V šatníku ji nosí mnozí z nás, do bytu si ale černou barvu jen tak nepustíme. Černá či ještě lépe antracitová barva ale interiéru dodá punc elegance a luxusu a podtrhne výraz zajímavých kousků nábytku a doplňků.

 

Černou mnoho z nás vnímá jako barvu negativní a
smutnou. Při navrhování interiérů ji opomíjíme z obavy,
že prostor zbytečně ztmaví. Pokud s ní ale umíte zacházet, překvapí vás. Není totiž prvoplánově chladnou a neutrální,
v interiéru může působit kontroverzně a výrazně, ale nikoli rušivě. Při správném použití získá prostor originální a dramatický nádech a i jednoduše zařízený interiér bude působit mnohem zajímavěji.

Černou můžete použít jen jako oživení na drobných doplňcích, nebo jí naopak dopřát větší plochu a nechat na ní světlejší nábytek opticky vystoupit. Světlý nábytek na tmavém pozadí vystoupí a přitáhne mnohem více pozornosti. Máte-li v místnosti jen jeden či dva větší kousky nábytku v bílé či světlé barvě, zkuste zvolit antracitové či tmavě šedé pozadí, díky kterému nábytek vystoupí a získá opticky na plastičnosti. Zbytek nábytku a doplňků v interiéru by již měl být spíše neutrální, barevně na něj neupozorňujeme.

blog.thenest.com

 

 

 

Černé se nemusíte bát v žádném interiéru, pracujte s ní ale chytře. Černý kousek nábytku se například nehodí do tmavého koutu
místnosti, který by ještě více potemněl. Rozhodně se vyvarujte použití
černé na stropě místnosti,
zbytečně by ubírala na světelných podmínkách i sebevětšího prostoru. Vždy záleží na prostoru, použitém nábytku i zvolených doplňcích. Nemáte-li odvahu pustit se do zařizování sami, spolehněte se na radu interiérového odborníka, který v
ám ukáže nejvhodnější kombinace!

 

Díky neutrálnosti černé ji můžete svobodně kombinovat s mnoha barvami, které díky ní vystoupí a rozsvítí se. Vkusně vypadá se stříbrnou, zlatou a dalšími metalickými odstíny, i s kovovým zařízením, tato kombinace dodá prostoru noblesu a dramatičnost. Na černém pozadí si můžete navíc dovolit kombinovat více barev, materiálu i tvarů, aniž by interiér působil přeplácaně. Pomocí volby doplňků pak můžete také snadno měnit atmosféru místnosti. Pokud se vám interiér rychle okouká, při návrhu interiéru zvolte nové tmavé pozadí a nápadité, barevné doplňky, které můžete variabilně měnit podle ročního období a dalších příležitostí. Místnost snadno a s minimem financí i práce získá rychle úplně jinou náladu.

mofur.blogspot.com

 

 

 

 

 

 

 

 

S černou barvou v bytě šetřete. Lze ji využít v jakékoli místnosti, od kuchyně po dětský pokojík, ale s mírou a velkým citem. Měla by být spíše oživením interiéru, ne pravidlem, na které narazíte v každé části bytu. Pak by prostor zbytečně ztmavovala. Dejte jí větší prostor v jedné místnosti, v dalších volte černou spíše na doplňcích.


0 Comments